Šťastný je ten, kto má priateľov a smie byť priateľom iných (Albert Ludwig Balling)
Priateľstvo je dôležitou súčasťou života človeka. Určite sa každému pošťastí nájsť v živote niekoho, koho môže nazvať priateľom. Preto sme dňa 8.6.2026 oslávili na našej škole Deň najlepších priateľov. Počas neho žiaci v triedach vykonávali aktivity zamerané na utuženie priateľstva a rozvíjanie priateľských vzťahov. Okrem toho sa mohli zapojiť aj do rôznych činností na chodbách, ktoré boli žiakom k dispozícii do konca týždňa. Mohli sa zapojiť do ankety, kde mali rozhodnúť, kto je pre žiaka jeho najlepším priateľom. V ankete sme zistili, že za najlepšieho priateľa žiaci považujú hlavne zvieratká a ľudí, za ktorých zahlasovalo rovnako 14 žiakov. Ďalej nasledovali vymyslení priatelia s 12 hlasmi a nakoniec knihy s 3 hlasmi. Okrem toho mali žiaci možnosť odtrhnúť si z chodby lístoček s komplimentom, ktorým mali potešiť svojho najlepšieho priateľa a mohli mu zanechať odkaz na stene priateľstva.
