Na vianočné prázdniny sme odchádzali skutočne sviatočne naladení. O predvianočnú náladu sa postarali naši žiaci, ktorí vystúpili s dokonale pripraveným programom na generálke pre žiakov ZŠ a ŠZŠ. V plnej kráse sa ukázali všetci od prváčikov až po deviatakov večer na Vianočnej akadémii pre rodičov a širokú verejnosť. Pozvanie prijali aj pani starostka Ďurčáková a pán starosta Koba.
Tradičnú vianočnú besiedku sme vynovili ponúkaným vianočným pečivom, ktoré napiekli rodičia našich "družinárov" a vianočným punčom, ktorý pripravila ich pani vychovávateľka s pani učiteľkou Korčinskou. Aj náš darček - anjelik, si iste našiel miesto v sviatočne vyzdobených domácnostiach.
Na druhý deň v predvianočnej nálade pokračovali koledníci - roztomilé vinšovačky najmenších a prekrásne piesne starších koledníkov vyčarili úsmevy na tvárach všetkých.
Predvianočné atmosféru upevnila aj vydarená akcia "Beseda s futbalistom", ktorú organizačne pripravila p. učiteľka PaedDr. Hreňová. Naše pozvanie prijal futbalista Miroslav Božok z Bánoviec nad Ondavou, ktorý bol žiakom našej školy. Priblížil nám svoj profesionálny rast, podelil sa so svojimi úspechmi, odpovedal na otázky žiakov a venoval im rôzne drobné darčeky. Mirkovi ďakujeme, že si na nás našiel čas a prajeme mu ešte veľa úspešných sezón.