Milí žiaci a rodičia,
prázdniny sa pomaly končia a čoskoro sa otvoria brány školy. Veríme, že ste si oddýchli a do nového školského roka vstupujete oddýchnutí, plní elánu a chuti do učenia. Stretneme sa 5. septembra 2022 o 8.00 hod.
Milí žiaci a rodičia,
prázdniny sa pomaly končia a čoskoro sa otvoria brány školy. Veríme, že ste si oddýchli a do nového školského roka vstupujete oddýchnutí, plní elánu a chuti do učenia. Stretneme sa 5. septembra 2022 o 8.00 hod.
30. júna 2022 sme sa všetci slávnostne rozlúčili so školským rokom 2021/2022. Usilovní žiaci dostali ocenenia od riaditeľa školy na návrh triednych učiteľov. Zvlášť emotívna bola rozlúčka s našimi deviatakmi, ktorí po deviatich rokoch školskej dochádzky na našej škole opúšťali brány našej školy. Prajeme im šťastný krok do ďalšieho života.
Predposledný júnový deň sme sa rozlúčili s našimi predškolákmi. O svojej šikovnosti nás presvedčili krátkym kultúrnym programom. Každý z nich si zaslúžil darček, ktorý im zakúpili rodičia a zároveň si prevzali prvé osvedčenie o predprimárnom vzdelávaní. Spoločne s mladšími kamarátmi si zašantili na skákacom hrade. Prajeme našim predškolákom veľa úspechov v novej už základnej škole.
Rodinu ako základ spoločnosti tvorí mama, otec a deti a preto sme tento rok spojili oslavu Dňa matiek a zároveň Deň otcov do jedného spoločného Dňa rodiny. Deti si so svojimi učiteľkami pripravili bohatý program, ktorým potešili svojich príbuzných. Mladšie deti vystúpili s básničkami, spevom a tančekom a program predškolákov sa niesol v znamení usilovných včeličiek. Na záver deti zaspievali spoločnú pieseň, pri ktorej si spolu zatancovali s rodičmi.
Tému o zvieratkách majú deti veľmi rady. V tomto školskom roku detičky z materskej školy spolu s pani učiteľkami a rodičmi navštívili ZOO – Košice – Kavečany. Deti obdivovali všetky zvieratká, no najviac sa im páčilo kŕmenie tuleňov.
S blížiacim sa koncom roka si deti z obidvoch materských škôl užili maskotov Mickey a Minnie. Prežili s nimi krásne dopoludnie, plné hudby, tanca a smiechu. Prekvapením bol pre nich sponzorský dar v podobe cukrovej vaty, na ktorej si všetci veľmi pochutili.
Medzinárodný deň detí sme na našej škole oslávili tým najzdravším a najprirodzenejším spôsobom - pohybom. Na dnešnej XIX. Školskej športovej olympiáde si naši žiaci zasúťažili a navzájom si zmerali sily. Diplomy, medaily a slávnostný obed s nanukom boli tou vytúženou odmenou za športový výkon.
MDD - najkrajší detský sviatok v roku. Prečo im ho ešte viac nespríjemníť? Našu školu navštívili animátorky z Košíc a zabavili naše deti v tento krásny detský sviatok. Detský smiech, rozžiarené očká, radosť a nadšenie žiarilo z každej detskej tváričky.
Nezabudnuteľnú akciu plnú napätia, realistických ukážok a akcií, nabitú energiou a skvelou náladou zažili žiaci druhého stupňa našej školy 27. mája pred OC Zemplín v Michalovciach. V priamom prenose sledovali zásah policajtov a hasičov v akcii pri nehode a požiari auta, zásah policajtov proti zločincom a ukážky činnosti služobnej kynológie a hipológie. Zároveň si mohli prezrieť techniku záchranárov.
Každoročne v rámci prierezovej témy Dopravná výchova pre 1.-4. ročníky organizujeme v Školskom klube dopravnú súťaž Školský semafór. Aj tento rok pani vychovávateľka s pedagogickými asistentkami pripravila dopravné ihrisko s prekážkami a žiaci súťažili ostošesť. Atmosféru súťaže potvrdzujú fotografie z akcie.
22. apríl patrí Dňu Zeme. Ochrana prírody a životného prostredia je pre zachovanie našej planéty nevyhnutná. Uvedomujeme si to aj my a preto priebežne zaraďujeme do vyučovania rôzne environmentálne aktivity. To, že Zem si musíme chrániť, sme si pripomenuli nielen teoreticky, ale aj prakticky – navštívili sme náučný park v Bánovciach nad Ondavou – Stromolístkov náučný chodníček, spoznali prírodniny v ňom. Cestu tam aj späť sme zároveň vyčistili od odhodených odpadkov, a tak sme aj my pre Zem urobili niečo užitočné.
Posledný deň v týždni patril červenej farbe. Deti vyrábali lienky, kreslili seba pod červeným dáždnikom. Maličkí maliari dali na výkres všetky farby, s ktorými sa stretli počas týždňa a skúmali čo sa stane keď farby zmiešajú.
Mlieko a mliečne výrobky sú dôležité pre zdravie detí a práve tejto téme a bielej farbe patril štvrtý deň farebného týždňa zdravia.
Keď zmiešame žltú farbu s modrou vznikne zelená. Práve tejto farbe je venovaný tretí deň. Dnes deti triedili ovocie, zeleninu a zvieratká zároveň si pripomenuli, že ich rast je rovnako podmienený kolobehom vody v prírode, naljmladšie deti si vymaľovali štvorlístky. Ďakujeme aj pani kuchárkam, ktoré sa s nami zapojili do farebného týždňa zdravia a na každý deň nám pripravujú chutný obed podľa farebného dňa.
V utorok zavládla žltá farba. Žlté je slniečko, ktoré nás zohrieva, spȏsobuje vyparovanie vody z riek a potokov. Žlté sú včielky, alebo kvet púpavy.
Powered by aSc EduPage