MATERSKÁ ŠKOLA

Školský rok 2012/2013

Čo sa udialo v našej materskej škole v šk. roku 2012/2013

Naši noví kamaráti

S príchodom nového školského roka k nám zavítali aj noví kamaráti : Ninka Kobová, Dáška Semjanová, Alicia Bamburáková, Jessika Gažiová, Martinko Palko, Farbarová Elizabeth, Tomčková Sofia. Pekne ich u nás vítame, nech sa im darí, aby vždy s úsmevom na líčkach vstupovali do našej materskej školy. Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Naši narodeninoví oslávenci

V uplynulých dňoch sa v materskej škole konali narodeninové a meninové party. Niektoré deti to ešte len čaká. Všetkým oslávencom blahoželáme  a prajeme všetko len to najlepšie. Fotky sú vo fotogalérii.

Jeseň – pani bohatá

„Jeseň prišla farbí nám svet, to je krása ” ! O tom, že jeseň  patrí k jedným z najkrajších ročných období  niet pochýb. Svedčí o tom aj naša materská škola. So zbieraním  potrebného materiálu nám pomáhali nie len deti, ale aj rodičia, či starí rodičia. Veľmi pekne im za to ďakujeme . Fotografie nájdete vo fotogalérii.

Šikovné rúčky

„Ručičky sa spolu hrajú, roboty sa neľakajú.” O tom, že aj naše deti z Materskej školy majú šikovné rúčky nás presvedčili aj počas príprav jesenných prác. Každá práca bola niečim výnimočná. Deti sa snažili pracovať najlepšie ako vedeli, a pri tom sa aj veľa naučili. Sami sa môžete presvedčiť o talente našich detí vo fotogalérii.

Pinochio

V jedno pekné jesenné popoludnie do našej Materskej školy zavítal sám Pinochio. Spolu s ním sme sa preniesli do čarovnej rozprávkovej krajiny, kde sa niektoré deti premenili na zvieratká a rozprávkové bytosti. Spolu s Pinochiom sme si zatancovali a zaspievali. Fotky z návštevy Pinochia v našej Materskej škole si môžete prezrieť  vo fotogalérii.

Úcta k starším

Rok ubehol ako voda  a ani sme sa nenazdali a znova k nám prišiel október – mesiac ,,Úcty k starším“. V spolupráci s Obecným úradom v Trhovišti aj deti z Materskej školy  si pre naše babky a dedkov pripravili krátky kultúrny program, ktorým  im spríjemnili popoludnie. Potešili sme ich spevom, tancom i malým kvietkom.

„Babička je kamarátka. Taký koláč makovník, neupečie veru nik.  A môj dedko nemá chyby, naučil ma chytať ryby. ”

Sláviček Materskej školy

Dňa 22. 11. 2012 sa v Materskej škole Moravany konal 5. ročník Regionálnej prehliadky detí MŠ v speve ľudových piesní.

Aj našu materskú školu reprezentovali dvaja speváci : Ivko Mata s piesňou - ,,Od včera večara“ a Sofia -Miriam  Semjanová s pesničkou- ,,Keľo raz ja pujdzem“. Akordeónový sprievod im robila pani učiteľka Chyrová.

Mikuláš

V uplynulých dňoch k nám do našej Materskej školy zavítal ujo Mikuláš na koči . My sme ho privítali krásnymi pesničkami a básničkami. Program sme spestrili aj tančekom s Mikulášom. Nechýbal aj Mikulášov pomocník čertisko, ktorý doniesol velikánske vrece plné sladkostí. Po krátkom vystúpení nás Mikuláš odmenil balíčkami a previezol nás na svojom koči. Bol to pre nás deň plný zážitkov, a tak sa tešíme na jeho príchod aj o rok. Mikulášovi ,,Ď a k u je m e, že na nás nezabudol. „ Fotky nájdete vo fotogalérii.

• Základná škola s materskou školou Trhovište
    Trhovište 50; 072 04