Projektové aktivity

Projektové aktivity v ZŠ s MŠ

K tomu, aby sa naši žiaci mohli rozvíjať podľa výsledkov svojej práce  musíme im vytvoriť podnetný priestor pre všestranný rozvoj.  Aby ten rozvoj bol čo najdokonalejší,  aj výsledky ich práce musia  byť na vyššej úrovni. Pracovať s vysokým nasadením a dosahovať

čo najlepšie výsledky práce môže jedinec len vtedy, ak sú na to vytvorené vyhovujúce podmienky, je na to dostatok  kvalitných vyučovacích pomôcok a prostriedkov a vyučovací proces vedie erudovaný pedagóg. Spojením týchto atribútov sme dospeli k záveru, že jedine  modernizáciou vyučovacieho procesu,  neustálym zvyšovaním kvalifikačnej úrovne pedagógov a možnosťou uchádzať sa o finančnú podporu z ESF  môžeme dosiahnuť to, čo sme si predsavzali.

Aktivity v našej školskej knižnici sú pre žiakov našej školy veľmi zaujímavé. V knižnici je päť počítačov, ktoré uľahčujú vyhľadávanie informácií v oblasti knižných informácií. Vďaka digitalizácií školskej knižnice sa naša školská knižnica stala pre žiakov zaujímavejšou a lákavejšou najmä v popoludňajších hodinách.

Školská knižnica pozýva svojich čitateľov na akciu:

„ Objavovanie dobrodružstva v našej školskej knižnici“

Je oveľa zmysluplnejšie tráviť voľný čas v knižnici a zlepšovať si komunikačné a čitateľské zručnosti, ako bezcieľne vyhľadávať nevhodné aktivity.

Projekt sme vypracovali na základe výzvy OPV-2009/3.1/01-SORO, opatrenie 3.1 Zvyšovanie vzdelanostnej úrovne prislušníkov marginalizovaných rómskych komunit, prioritná os 3 – Podpora vzdelania osôb s osobitými vzdelávacími potrebami v operačnom programe Vzdelávanie. Projekt sa začal realizovať  od 1. marca 2010.

Na tento projekt sme získali NFP v sume 262 648,78 €.

Projektové aktivity sú nasmerované pre všetkých žiakov našej školy z MRK. Úvodná aktivita je prípravou pedagógov na edukačný proces pre žiakov z MRK, ktorá ich nasmerovala na adekvátne formy a metódy učenia ako aj výber učiva s primeraným učebným obsahom. Pedagógovia urobili dôkladnú analýzu a evalváciu edukačného procesu pre žiakov z MRK, na základe toho pripravili kvalitné učebné texty a vzdelávacie programy .Prvá aktivita bola určená žiakom 1. až 3. ročníka – išlo o celodenný výchovný systém, vrátane prázdninových aktivít s cieľom systematicky výchovne pôsobiť na žiakov z MRK, čím sa posilnil faktor vzdelávací a výchovný a eliminoval sa negatívny vplyv komunity resp. jednotlivcov. Ďalšie programy sú určené žiakom končiacim školskú dochádzku v nižších ročníkoch - ide o doučovacie a prípravné kurzy. Rozvoj základných životných zručnosti a pracovných návykov sa realizuje prostredníctvom žiackej firmy s rôznymi zameraniami v oblasti remesiel a služieb. Špecifická aktivita je určená aj žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Podpora  vzdelania osôb s osobitými vzdelávacími   potrebami v operačnom programe Vzdelávanie.   Projekt umožní špičkové vybavenie školy  informačno – komunikačnými  technológiami – nové moderné učenie informatiky, prinesie interaktivne tabule do tried, novú  audiovizuálnu techniku ako aj využitie najnovšieho vyučovacieho softvéru pre jednotlivé vyučovacie predmety. Samozrejmosťou bude vybavenie učebne techniky najnovšími didaktickými  pomôckami a prístrojovým vybavením, ako  aj vybavením jednotlivých kabinetov  didaktickou technikou. Projekt je v súlade so stratégiou EU  „ Moderné vzdelávanie pre vedomostnú  spoločnosť“.

Projektovým manažérom projektu je  riaditeľ ZŠ s MŠ

pán Ing. Bohuš Jakuboc.

Manažérom publicity je

pani PaedDr. Mária Hreňová